20091225
Su šv. Kalėdom!
20091212
Kalėdinių dainų konkursas
seniai nieko nerašiau !!! Bet tik negalvokite, kad jis jau baigėsi. Jam buvo tik atostogos, bet ruošiausi vėl grįžti prie jo. O šį kartą norėčiau su Jumis pasidalinti savo dabartiniu pagrindiniu rūpesčiu. ,,Vilnelės" kultūros centre organizuojame I-ąjį Kalėdinių dainių konkursą (tie, kurie mane pažįsta žino, kad čia - mano sena svajonė). Konkursui jau turim beveik viską, išskyrus salę. Taip, mums reikia tinkamos vietos (kad tilptų apie 60 žmonių). Ar kartais kažkas iš šio blogo skaitytojų turi kažkokią idėją, kur galėtų vykti konkursas? Aišku, geriausia būtų, kad leistų naudotis sale nemokamai, nes norim, kad įėjimas būtų nemokamas.
Tai va, gal turit pasiūlymų?
20091017
Nelik abejingas
Pernai metais švęntėme 60- metį, kai buvo priimtas vienas svarbiausių pasaulyje dokumentų – Visuotinė Žmogaus Teisių Deklaracija, patvirtinta JT Generalinėje Asamblėjoje 1948 m. gruodžio 10 d.
Šiandien įvairios organizacijos, pasisakančios už abortą, ruošia dokumentą, kurio tikslas – pripažinti teisę į abortą visuotine žmogaus teise. Jei tau žmogaus gyvybė ir šeima yra svarbios vertybės kviečiu prisidėti prie peticijos Jungtinių Tautų Organizacijai, kurios tikslas paraginti tinkamai interpretuoti Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją. Š.m. gruodžio 10 d šią peticiją JTO perduos Katalikiškojo Žmogaus ir šeimos teisių instituto (C-FAM ) atstovai. Tai nevyriausybinė organizacija, akredituota prie JTO. Šis institutas užsiima lobistine ir JTO stebėjimo veikla, siekiant ginti gyvybės ir šeimos klausimus. Labai svarbu, kad po minėta peticija pasirašytų kuo daugiau žmonių iš viso pasaulio šalių. Jei tu sutinki su šią iniciatyva, prašau: 1.Pasirašyk peticija, kurią rasi adresu: http://www.worldcongress.pl/un 2.Paskatink savo draugus, nežiūrint kurioje pasaulio šalyje jie begyventų, padaryti tą patį. 3. Paskatink savo draugus, kad jie paskatintų savuosius pasirašyti peticiją.
ŠIOS INICIATYVOS SĖKMĖ PRIKLAUSO NUO ŽMONIŲ, KURIE PASIRAŠYS PETICIJĄ IKI ŠIŲ METŲ GRUODŽIO 10 DIENOS, SKAIČIAUS!
20090804
Geros atostogos!
Kadangi ten nebus interneto, mano blogas pailsės kartu su manim. Jūs, žinoma, turėsit progą atidžiai peržiūrėti visus mano blogo įrašus, kurių nesuspėjot perskaityti iki šiol. Galite siųsti visokius komentarus. Aš pažadu viską skaityti, kai grįšiu...
O kad turėtumėt apie ką galvoti per tas dienas, palieku čia neblogą medžiagą... ar pagaunat?
20090803
20090801
Tarnavimas neša džiaugsmą
Praeitą mėnesį buvau Klaipėdoje, stovykloje, kartu su 24 ispanėmis ir 10 lietuvių. Tokią stovyklą organizuojame jau keletą metų. Kasdien pasiskirstydavom grupelėmis ir važuodavom aplankyti vaikų bei senelių Klaipėdoje ir Kretingoje.
Per 10 stovykloje praleistų dienų mes bandėm nunešti bent truputį džiaugsmo ir meilės našlaičiams, seneliams ir ligoniams, o ypač parodyti jiems, kad kažkam rūpi jų gyvenimas. Man įsiminė vienos įstaigos darbuotojos komentaras. Ji man sakė, kad mūsų apsilankymai ir darbas labiausiai padeda darbuotojams. Matydami tas jaunas merginas, kurios praleidžia savo atostogas stovykloje, skiria laiką ir energiją, žaidžia su vaikais, prižiūri, maitina ligonius, globos įstaigų darbuotojai gali kitomis akimis pažvelgti į tuos žmones, su kuriais jie dirba kasdien.
Vakarus skyrėme susipažinti su Lietuva, aplankėm Nidą, Palangą, Olandų kepurę...
Paskutinę dieną paruošėme pasirodymą seneliams, dainavom, vaidinom. Ispanės net išmoko lietuvišką šokį.
Vienu žodžiu, buvo nuostabu, ir manau, kad visos merginos nori grįžti į stovyklą kitais metais.
Akyse man stovi vienas senelis, kuris prieš porą metų laukė mūsų prie pensionato durų. Mes jį atpažinom, nes jau senai ten gyveno, mums daug papasakojo apie savo gyvenimą, tremties metus Sibire. Tą kartą, kai išlipom iš autobuso, jis prisiartino, apkabino kiekvieną ir vis kartojo šiuos žodžius: "Aš žinojau, kad pamatysiu jus dar kartą. Gydytojai man pasakė, kad su mano liga išgyvensiu tik iki Kalėdų, bet aš jiems sakiau, kad liksiu gyvas iki vasaros, nes man reikėjo matyti jūsų šypsenas dar vieną kartą ir atsisveikinti su jumis." Jis mirė per kitas Kalėdas, o jo ryžtas kovoti prieš sunkumus iki šiol man padeda.
20090711
Vienas vardas - Lietuva
O kada grįšit tie, kurie išvažiavot?
20090524
Kiek galime išmokti...
Kalba ispaniškai, todėl toms kurios nesuprantate Servanteso kalbos, papasakosiu, kad tie 2 vaikinai kurie rodomi pradžioje yra broliai, o gydytojas nenori leisti jauniausiam bėgti, nes jis pasitempė koją. Vyriausias prašo gydytojo, kad leistų jam bėgti, nes jis ilgai ruošėsi toms varžyboms. O tai - vienintelė veikla, kuri jam padeda išsireikšti ir šypsotis.
Manau, kad to užteks, kad suprastumėt viską. Nežinau, kaip jums, bet man labai patiktų turėti tų žmonių širdis.
Kaip sunku suprasti tuos "žmones" kurie sako, kad nereikėtų leisti jiems gimti.
20090509
20090503
20090424
20090410
20090403
Draugystė – tai lobis
20090311
Laisvė, pianinas ir kalba
Kalbant su viena drauge apie tai, ką reiškia laisvė, ji man pasakė: "Tai yra elgtis savo nuožiūra". Tada aš pagalvojau apie tą Franko Sinatros dainą "My way" (liet. savo nuožiūra, savaip). Panašu, kad teiginys pasielgiau savo nuožiūra apibendrina plačiai paplitusį supratimą, kad laisvė reiškia savęs bei savo valios įtvirtinimą. Tokia laisvė yra sutelkta į patį pasirinkimą, o ne į tai, ką ir kodėl mes pasirenkame. Jei šiandien universitete ar darbovietėje tu išdristum pasakyti, kad kai kurie pasirinkimai yra nesuderinami su žmogaus orumu ir gerumu, tai gali susilaukti keistų žvilgsnių.
O aš laisvę suprantu kitaip - laisvė ir dorybė yra neatsiejami dalykai. Pasiskolinsiu vieno autoriaus metaforas, kad suprastumėte, ką noriu pasakyti. Mokymasis skambinti pianinu pradžioje atrodo varginantis ir nuobodus darbas. Bet ilgainiui kartojant pratimus tai, kas atrodė kaip našta, ima atrodyti kitaip. Iš tiesų mus išlaisvina mokėjimas tinkamus dalykus atlikti tinkamai. Gali groti bet kokius, net pačius sudėtingiausius kūrinius. Gali kurti naują muziką. Suprantama, maigyti klavišus gali bet kas. Tačiau tai nėra tikra žmogaus laisvė, o "rudimentinis, necivilizuotas laisvės įsivaizdavimas". Kartodamas pratimus, tobulindamas skambinimo pianinu meistriškumą ir drausmingumą atrasi naują ir prasmingesnę laisvę - laisvę daryti tobulai tai, ką nori daryti. Panašiai atsitinka mokantis naujos kalbos. Manau, visi esame patyrę, kad geriausias būdas išmokti naują kalbą - tai jos klausytis ir bandyti kalbėti. Tam tikru metu mokomės gramatikos ir leksikos - "taisyklių", garsus paverčiančių kalba. Be šių taisyklių negalėtume bendrauti, o tik neaiškiai veblentume. Šis įprastas pavyzdys iš tiesų padeda atskleisti tiesą apie laisvę. Nors kalba reiškia privalėjimą laikytis taisyklių, bet būtent tos taisyklės suteikia laisvę sudarinėti naujus sakinius, kurti naujas idėjas ir bendrauti. Sumenkidami laisvę iki laisvės klysti, mes kartu pažeminame ją ir save. Laisvė moko vengti klaidų. Būdami laisvi, esame įpratę tinkamai elgtis ir vengti klaidų. O kita žodžio "įprotis" reikšmė yra dorybė.
Atkakliai laikytis savo "nuožiūros" tik todėl, kad ta nuožiūra yra mano, reiškia kvailai daužyti pianino klavišus arba neaiškiai veblenti. Man patinka kilnesnė idėja, kurią vadinčiau laisve tobulumui. Tai yra laisvė susiformavusi kaip įprotis teisingai elgtis. Ir ji tikrai žmogiška. Nes būtent tokia laisvė pasotina mūsų įgimtą laimės troškimą. Laisvė mums padeda tapti žmonėmis.
Ir pagaliau, sveikinu jus su nepriklausomybės atkūrimo dienos proga!!!
20090210
Paskutinė paskaita
20090202
Įdomus eksperimentas
Atsisėdęs vyras pradėjo groti Vašingtono metro stotyje. Buvo šaltas sausio rytas. Jis grojo 6-is Bacho kūrinius, apytikriai 45 minutes. Kadangi buvo piko valanda, apskaičiuota, jog pro šalį praėjo tūkstančiai žmonių, dauguma iš jų į darbą.
Tik praėjus trims minutėms vidutinio amžiaus vyras pastebėjo grojantį smuikininką. Jis sulėtino tempą ir sustojo kelioms sekundėms, bet
greitai nuskubėjo savo keliais. Po minutės smuikininkas gavo pirmąjį vieno dolerio banknotą. Jį įmetė nė nesustojusi moteris. Po kelių minučių praeivis atsirėmė į sieną, kad paklausytų smuikininko. Bet vyriškis pažiūrėjo į laikrodį ir nuskubėjo savo reikalais. Aiškiai vėlavo į darbą. Tas, kuris atkreipė didžiausią dėmesį, buvo 3-ejų metų vaikas. Jis įsistebeilijo į muzikantą ir stovėjo tol, kol mama jį timptelėjo už rankos ir jis grįžčiodamas buvo priverstaseiti su mama. Tai pasikartojo net su keliais vaikais – visi tėvai privertė juos nueiti šalin. Per 45 min. kol muzikantas grojo tik 6 žmonės buvo sustoję „valandėlei". Apytiksliai 20 žmonių įmetė pinigus į smuiko dėklą. Per 45 min. muzikantas surinko 32$. Kai jis baigė groti ir aplinkui tapo tylu, niekas to nepastebėjo.Nebuvo nei ovacijų, nei jokių atpažinimo požymių. Niekas nesusigaudė, kad čia pat grojo vienas iš garsiausių pasulyje smuikininkų Joshua Bell. Smuiku, kurio vertė 3,5 mln.$, jis grojo vienus iš gražiausių kūrinių, kada nors parašytų smuikui. Juolab jie nežinojo, kad dvi dienas iki šio „pasirodymo" metro stotyje, į Joshua Bell koncertą Bostono teatre buvo parduota bilietų už 100 000$. Tai tikra istorija. Joshua Bell incognito grojimą metro organizavo „Washington post", kaip socialinį tyrimą apie žmonių suvokimą, skonį ir prioritetus. Tyrimo tikslas: ar suprasime grožį, ar atpažinsime talentą netikėtame kontekste (banalioje aplinkoje, netinkamą valandą)? Jei mes nerandame laiko, kad sustotume ir pasiklausytume vieno iš garsiausių pasaulyje muzikų, grojančių vieną iš gražiausių kada nors parašytų kūrinių, kiek daug gerų dalykų mes pražiopsome savame gyvenime?
Šis eksperimentas yra nufilmuotas.
20090126
Pasilik šalia manęs
Atrodo, kad kažkokie žmogeliai važinėjo po visą pasaulį ir įrašinėjo gatvės muzikantus, atliekančius skirtingas tos pačios dainos Stand by me versijas; tą dainą dainavo Ben E. King.
Su įrašu padarė "megamix", kuriame matosi dalis iš kiekvieno gautos medžiagos. Rezultatas neįtikėtinas.
Čia muzikantai iš Santa Monikos, Kalifornijos, Naujojo Orleano, Luisianos, iš Amsterdamo, Amerikos indėnų būgnininkų grupė iš Naujosios Meksikos, violončelistas rusas, Pietų Afrikos moterų choras... žmonės iš Barselonos, Karakaso, Kongo ir Rio de Žaneiro. Visi - gatvės muzikantai.
Man patiko, o jums?
20090118
Nieko nėra neįmanoma
20090111
Pasiryžimai naujiems metams
Antroji reikšmė priešinga: ,,Svajojamas, trokštamas dalykas". Aš tai suprantu kaip viltį, kurios išsipildymas yra labai patrauklus. Tą turime omenyje, kai kalbame apie ateities svajones. Tradicinė filosofiją tai vadina ,,vilties aistra". Žinoma, viltis yra ne tik dorybė, bet ir aistra, uždeganti sielą ir kūną. O vienas išminčius tvirtina, kad ji būdinga jaunuoliams ir girtuokliams.
Aš taip pat norėčiau, kad svajonės išsipildytų, kaip sakoma sveikinime, bet tikiuosi, jog nepaisant paviršutiniškjo optimizmo ar pesimizmo sugebėsime žvelgti šiek tiek aukščiau. Aš nemanau, kad ateitis visada yra geresnė, nei kad gera visada yra praeityje.
Statykime už dabartį. Darykime viską, kad kiekviena išgyventa akimirka turėtų amžinybės vertę, kad kasdien galėtume paliesti Dangų.
O pabaigai pasiryžimas tik man: pradėti metus su šypsena ir neprarasti humoro jausmo.